Mój koszyk 0
Darmowa dostawa kurierem od 0 PLN
Do zapłaty: 0,00 zł

Raport Wolf Security: jak cyberprzestępcy chcą dostać się do Twoich danych?

HP opublikowało kolejny raport Wolf Security dotyczący cyberbezpieczeństwa. Tym razem producent opisał w jaki sposób cyberprzestępcy wykorzystują Dark Web do pozyskiwania informacji, czym się kierują oraz jakie środki stosują w celu zdobycia cennych dla nich informacji. Oto najciekawsze informacje!

Pracę cyberprzestępcom ułatwia wysoka dostępność i niskie ceny złośliwego oprogramowania na „czarnym rynku” – aż 76% reklam takich wirusów oferuje produkty tańsze niż 10 dolarów, a w przypadku eksploitów, czyli kodów pozwalających na wykorzystanie luk w oprogramowaniu, liczba ta sięga 91%. Doświadczeni hakerzy przygotowują gotowe zestawy ze złośliwym oprogramowaniem, w skład których wchodzą nie tylko szkodliwe pliki, ale także samouczki czy doradztwo, dzięki czemu hakowanie nie wymaga wysokich umiejętności informatycznych. Zaledwie kilka procent z aktywnych hakerów posiada zaawansowaną, specjalistyczną wiedzę pozwalającą na ataki.

Cyberprzestępcy skupiają się przede wszystkim na dotarciu do urządzeń i danych za pośrednictwem luk znalezionych w popularnym oprogramowaniu, które samodzielnie muszą wyszukać. Następnym ich krokiem jest opracowanie sposobu na wykorzystanie błędów. Obiektem ich działań mogą być systemy do zarządzania treścią stron internetowych, serwery internetowe i pocztowe, czy używane na co dzień pakiety biurowe. Taka droga ataku jest jednak znacznie bardziej kosztowna, zwłaszcza jeśli błędy nie są publicznie znane – ceny exploitów na dark webie sięgają wtedy nawet dziesiątek tysięcy dolarów.

Bezpieczeństwo cyfrowe jest ważne w codziennej pracy. Twoje urządzenia zawierają tysiące ważnych informacji, na które cyfrowi przestępcy tylko czekają. Pamiętaj o dbaniu o swoje hasła, unikaniu podejrzanych stron i korzystaniu ze sprzętu, który gwarantuje rozbudowane opcje bezpieczeństwa.

Zapytaj o ofertę

Sprzęt HP to dobry wybór. Powiedz nam czego potrzebujesz, a nasz Doradca przedstawi ofertę.