Mój koszyk 0
Darmowa dostawa kurierem od 0 PLN
Do zapłaty: 0,00 zł

CES 2022: HP Omen 45L - komputer z innowacyjnym systemem chłodzenia dla graczy

HP ogłosiło serię nowych komputerów przeznaczonych przede wszystkim dla graczy, które zadebiutują w 2022 roku. Wśród nich wyróżnia się kilka modeli, w tym Omen 45L z innowacyjnym systemem chłodzenia.

Urządzenie wyposażono w Omen CryoChamber, nowy system chłodzenia dla procesorów, który pozwala na swobodę korzystania z programów o wysokich wymaganiach sprzętowych. Działanie systemu opiera się nie na wydmuchiwaniu ciepłego powietrza z wnętrza obudowy, a na wpuszczaniu zimnego do środka urządzenia chłodząc podzespoły.

W najlepszej konfiguracji Omen 45L korzysta z karty graficznej Nvidia GeForce RTX 3090 z 24GB pamięci GDDR6X  lub AMD Radeon RX 6700 XT z technologią Infinity Cache. W środku urządzenia znajduje się również, w najmocniejszej wersji, procesor Intel Core i9-12900K 12. generacji lub ośmiordzeniowy AMD Ryzen 9 5900X.

Z myślą o użytkownikach, którzy wolą samodzielnie składać dopasowane do ich potrzeb urządzenia do sprzedaży trafi także sama obudowa. Nowoczesny design pozwoli graczom stworzyć jednostkę nie tylko mocną, ale również przyjemną dla oka.

Za ideą projektowania urządzeń dla graczy stoją statystyki, pokazujące jak duże znaczenie ma aktualnie gaming. Według danych przekazanych przez HP, w gry gra blisko 35% całej populacji ziemi, czyli 2,7 miliarda ludzi, a liczby te rośną z roku na rok. Gaming stał się generacyjną formą rozrywki i sposobem na tworzenie więzi społecznych dla pokolenia dzisiejszych młodych dorosłych. W związku z tym powstało spore zapotrzebowanie na urządzenia spełniające wymagania graczy, któremu HP stara się sprostać, oferując nowe modele, w tym Omen 45L.

 

Zapytaj o ofertę

Sprzęt HP to dobry wybór. Powiedz nam czego potrzebujesz, a nasz Doradca przedstawi ofertę.