Mój koszyk 0
Darmowa dostawa kurierem od 0 PLN
Do zapłaty: 0,00 zł

HP zmienia się na ładniejsze

Jakiś czas temu Hewlett Packard postanowił ujednolicić wygląd swoich cienkich i lekkich laptopów. Pojawiły się zaokrąglone kształty na klawiaturze, touchpadzie, pokrywie i ramce ekranu.

Teraz nowe generacje laptopów doczekały się kolejnych zmian. HP zapowiedziało unifikację wyglądu wszystkich dostępnych modeli laptopów firmy. Najciekawsze zmiany dotyczą tych nowo zaprezentowanych, czyli HP Envy 14 TouchSmart Ultrabook, który został wyposażony w 14-calowy ekran dotykowy o niskiej rozdzielczości 1366x768 pikseli z możliwością opcjonalnej rozbudowy nawet do rozdzielczości 3200x1800px. Na szczególną uwagę zasługuje ta ostatnia propozycja - niektórzy ekspercji branży IT oceniają decyzję HP o wprowadzeniu rozdzielczości Ultra HD jako wytoczenie wojny gigantowi Apple, szczególnie, że projektanci Envy niemal w każdym aspekcie skopiowali MacBooka Air. Jedną zauważalną różnicą jest logo, po jego zakryciu laptopy są bardzo podobne. Wszystko wskazuje na to, że Apple straciło w końcu wyłączność na produkcję laptopów z ekranami o wysokiej rozdzielczości.

Kolejną nowością od HP ma być laptop HP Envy 15 TouchSmart. Wyposażony został m.in. w 15.6-calowy dotykowy wyświetlacz Full HD, czytnik linii papilarnych i procesor AMD. Więcej o nowych modelach laptopów HP można przeczytać w przeglądzie nowości HP.

Przy okazji ogłoszenia kolejnych zmian w wyglądzie, Hewlett Packard pochwalił się, że wszystkie nowo zaprezentowane laptopy HP będzie można zakupić wraz z procesorem Intel Haswell.

Procesory Intel Haswell to układy wytwarzane w technologii 22 z tranzystorami 3-D Tri-Gate. Wprowadzone udoskonalenia dotyczą głównie zintegrowanych kart graficznych i niższego poboru mocy. Ma być to głównie zauważalne w urządzeniach mobilnych, w tym laptopów. Nowe procesory Intela powinny przełożyć się na większą żywotność baterii.

Zapytaj o ofertę

Sprzęt HP to dobry wybór. Powiedz nam czego potrzebujesz, a nasz Doradca przedstawi ofertę.